Autorius

Komentaras

Vertinimas

›››
Prieš dedant nuomonę labai prašome perskaityti bent kelis kūrinius. Nuomonių knygoje cenzūra netaikoma. Naudokite lietuviškas raides: ąĄčČęĘėĖįĮšŠųŲūŪžŽ. Jeigu dedant nuomonę iškilo techninių nesklandumų, informuokite mus apie tai adresu: info@satan.lt
2013-01-06 16:55 Dariuseras Vertinimas: Labai Gerai
Autoriai gerai padirbėjo,sveikinu. Gerai praleidau laiką skaitydamas, tai labai sutapo su mano nuomone apie religiją .
2012-06-11 10:46 Silverblade Vertinimas: Normalu
Paprasta korekcija:

Krikščionys niekada nevertino Senojo Testamento ir Naujojo Testamento vienodai. Pateikiu esminius principus, kuriuos Naujasis Testamentas apibrėžia:


1. Senasis Testamentas svarbus ne kaip istorinė knyga (o jis toks ir nėra) , bet kaip užkoduota pranašystė apie būsimą Dievo Sūnų (Jėzus teigė, kad "istorinių" ST pasakojimų detalėse svarbiausia ieškoti paslėptų pranašysčių: "Raštai ir liudija apie mane" (Jn 5:39) , "Jeigu jūs tikėtumėte Moze, tai tikėtumėte ir manimi, nes jis rašė apie mane" (Jn 5:46) , "Jonos ženklas" (Mt 12:38...) ir t. t. ir pan.) . Jėzui nei apaštalams nerūpi istorinė Senojo Testamento įvykių prasmė, o tik alegorinė, simbolinė, pranašiška. Šios paslėptos pranašystės ir išsipildo Kristuje (tą ir reiškia, kad "nė viena raidelė ir nė vienas brūkšnelis neišnyks iš Įstatymo, viskas išsipildys" (Mt 5:17)) .

Tad krikščionims niekad nekėlė problemų "istorinių" Senojo Testamento įvykių nemalonumai (žudynės ir pan) , nes Senasis Testamentas buvo sovokiamas kaip alegorinių pamokymų ir simbolinių pranašysčių rinkinys, kurį "Dievas papasakoja" per autorius to meto žmonėms pažįstama kalba. Krikščionis, skaitydamas ST pasakojimus, klausia: "ką tai sako apie Kristų ir mano išgelbėjimą iš nuodėmės vergijos". Priešai virsta piktosiomis dvasiomis ir aistromis, šventykla ir aukos - nuoroda į būsimą Kristaus auką (Jn 2:21) .

Pagrindinis principas: "Visa tai tėra būsimųjų dalykų šešėlis, išsipildantis Kristuje" (Kol 2:17) .

Istorinė prasmė įdomi tiek, kiek padeda labiau suprasti paslėptąją.

2. Senojo Testamento moralė Jėzui ir krikščionims yra ne idealas, bet vargana tarpinė būklė. Tai baudžiamoji moralė, duota žmonėms kaip kompromisas, "dėl jų širdžių kietumo":

Jėzus atsakė: „Mozė leido jums atleisti savo žmonas dėl jūsų širdies kietumo. Bet pradžioje taip nebuvo" (Mt 19:8) .

Jėzus daug kur pataiso Mozės Įstatymo ribotumą: "Mozė jums sakė, kad..., bet aš jums sakau... " (Mt 5...)

Tad Naujasis Testamentas kaip tik laiko Mozės Įstatymo laikymąsi atgyvenusiu ir netgi neigiamu dalyku. Apaštalas Paulius kritikuoja tuos, kurie laikosi Mozės Įstatymo, tarsi Kristus dar nebūtų atėjęs... Vietoje to iškeliama meilės taisyklė:


"Juk įsakymai: 'Nesvetimauk, nežudyk, nevok, neteisingai neliudyk, negeisk' ir kiti, yra sutraukti į šį posakį: 'Mylėk savo artimą kaip save patį' (Rom 13, 9) .
"Meilė nedaro blogo artimui. Todėl meilė - įstatymo išpildymas" (Rom 13, 10)

Tokie pagrindiniai krikščioniško Biblijos skaitymo principai. Apie juos aiškiai kalba ir straipsnyje minėtas Vatikano II Susirinkimo dokumentas "Verbum Dei".
2011-03-14 08:59 cu Vertinimas: Gerai
gal kam pravers ieskant tiesos, senas testamentas hebrajiskai:
http://www. scripture4all. org/OnlineInterlinear/Hebrew_Index. htm

naujas testamentas graikiskai:
http://www. scripture4all. org/OnlineInterlinear/Greek_Index. htm

yra linijinis ir sakyniu vertimas ir i anglu kalba.
2010-06-19 10:36 Algirdas Mykolas Brazovskis Vertinimas: Gerai
to As.

http://biblija. lt/index. aspx?cmp=toc
2010-02-25 14:44 As Vertinimas: Gerai
labai norejau svetaines kureju paklausti, kur galima rasti duomenu, patvirtinanciu siuos biblijos iskirpimus, kad besigincijant su fanatikais, sie nerektu, kad viskas suklaustota
p. s. si tema labai idomi ir naudinga :)
2010-01-14 13:48 Paulius Vertinimas: Labai Gerai
Visko neperskaičiau, kas čia pateikta, bet pritariu šiom mintim, kad kunigai pateikia tik tai, kas gražu, o visą kitą nutyli. Logiškai pamąsčius išvis daug neatytikimų visame krykščionių tykėjime ir visi nutyli apie kryžiaus karus, kad pakrikštyti Europą.
2009-04-05 18:57 Djiinn Vertinimas: Labai Gerai
i klausyma -tai kas dabar vyksta ir yra pasiekta vadovaujantis biblija. Manes tai niekad nestebino ko noret ish barbaru ar kitokio plauko iskrypeliu ? juk dievo nebuvo nera ir tikrai jau nebus. juk ir po mirties gyvensim. tai kam rupi kaip nugivenom?beto gailestingas jai ka atleidziantis - o tai ko nepasigerint gyvenimo pakasant koki fariuka ar sheip koki nagla kaimyna?
2009-04-05 18:45 Djiinn Vertinimas: Labai Gerai
Del istatymu
10 dievo istatymu vogti ir net nepasivargino ishverst esmes
esminei istatymai seniausi dar su gerio likuciais pagoniski pirkliu tipo garbes ar sekmes pradmenys.

x) nedaryk to kas paciam nepatiktu
x) vogti neapsimoka, pagaus viska prarasi
X) meluosi- isjuoks tave draugai ir kaimynai
x) neskubek teist, neviskas taip kaip atrodo
x) gerbk teva ir motina (ish tavo poelgiu zmones ir apie tavo tevus nuspres
x) del istvirkavimo - (ligos ir kitos pasekmes, sveikata svarbiau)
x) gobshumas- zlugdo tavo versla
x) isipareigojimai- neprisiimk neivygdomu
x) saugok savo laisve ir laikykis ismintingai
x) padesi kitiem pades ir tau
x) padek pasveikt -bus kas tau padeda

ir tt. Veliau jau istatymam zmenes turejo tarnaut o ne istatymai zmonem. veliau jau prasidejo akis uz bulve. ranka uz semka (gobshumas)